Digikoristus 2025
Sel aastal võtsid digikoristusest osa klassid, rohemeeskond ning samuti sai registreeritud ka õpetajad, kellel ei ole klassi või kes ei kuulu rohemeeskonda.
1.päev - vaata üle oma allalaetud äpid ja nende õigused – kas kasutad neid kõiki? Kustuta äppidest vananenud sisu ja eemalda need, mida sa ei kasuta. Äpihunnikust vabaks: puhas seade = turvaline seade
2.päev - vaata läbi pilveteenused, mida praegu või kunagi oled kasutanud – eemalda failid, mida pole vaja enam seal hoida. Pilved kergemaks – kellega ja mida oled jaganud?
3.päev- ava e-postkast ja kaardista, kellelt uudiskirju,reklaampakkumisi ja listikirju saad. Paljusid neist loed? Loobu sellest, mida sa ei ava. E-postkast puhtaks: loobu, sorteeri, kustuta.
4.päev-vaata, kas sul või su perel on koju seisma jäänud mõni katkine digiseade. Vii need kogumispunkti, et väärtuslikud materjalid ringlusesse anda. Anna katkisele ja kasutule digiseadmele uus elu.
5.päev- mõtle läbi, kus asuvad su failid ja kus on peidus kõige suurem sorteerimata digisodi hunnik? Alusta näiteks allalaadimiste kaustast. Failid korda 1-2-3: fotod, videod, dokumendid.
6.-7.päev- ee koristusnädalast kokkuvõte – mida enda digikäitumise kohta õppisid ja millise koristusharjumuse kaasa võtad? Tee preemiaks üks nutivaba päev. Digipaus on prügipaus – harjuta end vähem digitarbima.
Kõige keerulisem tundus olevat teha ühte digivabapäeva. Osadel see siiski õnnestus.
Kommentaarid
Postita kommentaar